آزمایشگاه

آزمایشگاه  مرکز پزشکی حضرت امام رضا علیه السلام دارای بخش های مختلف بیوشیمی ، هورمون ، سرولوژی ، هماتولوژی ، ارولوژی و انگل می باشد.

  • بخش بیوشیمی :

بخش بیوشیمی که با آخرین متدهای روز جهانی مشغول به کار می باشد. این بخش دارای دو عدد دستگاه اتوآنالایزر هیتاچی ۹۱۱ و Olympus می باشد.
دستگاه هیتاچی ۹۱۱ که ساخت ژاپن می باشد و قادر به انجام ۳۶۰ تست در ساعت می باشد دستگاه تمام تست های خارج از دامنه را بصورت اتوماتیک تکرار می کند و قادر به انجام تمام  آزمایشات بیوشیمی موجود می باشد.
دستگاه اتوآنالایزر Olympus که دارای تکنولوژی بالاتر از هیتاچی می باشد  قادر به انجام ۴۰۰ تست در ساعت می باشد که این دستگاه جز بالاترین تکنولوژی روز دنیاست که وارد ایران شده است.
و همچنین بخش بیوشیمی دارای دو دستگاه فتو متر آمریکایی و ایرانی می باشد و نیز دارای یک دستگاه بیلیروبین متر ساخت ژاپن که برای اندازه گیری بیلیروبین نوزادان است.

  • بخش هورمون :

تمام آزمایشات هورمونی با دستگاه های آمریکایی همچون وایداس ، الکسیس و الایزا تمام اتوماتیک Dynex انجام می شود که با وجود به کار گیری چنین دستگاه های پیشرفته و مدرن توانسته باشیم با جواب دهی در حداقل زمان ممکن کمک به بیمار و پزشک در تشخیص بیماری داشته باشیم. البته این بخش دارای دو دستگاه الایزا ریدر که ساخت کشور آلمان و آمریکا می باشد.

  • بخش ارولوژی و انگل :

که توسط کادر مجرب و میکروسکپ های Olympus ساخت ژاپن با آخرین مندهای بیوشیمی و آنتی بیوتیک های موجود در بازار ایران انجام می شود.

  • بخش هماتولوژی :

دارای دو دستگاه سل کانتر Sysmex xs 500 i که فول اتوماتیک بوده و قادر به شناسایی تمام فاکتورهای خون و سلول های غیر طبیعی از جمله سلول های سرطانی می باشد وساخت کشور ژاپن و هر ۵۰ ثانیه یک آزمایش CBC انجام می دهد و دیگر دستگاه Sysmex kx21n که این هم ساخت کشور ژاپن بوده و قادر به این امر است که اخطار می دهد که سلول های غیر طبیعی در خون وجود دارد.

  • بخش فنی  :

که دارای مسئول فنی که چندین سال متوالی عضو هیئت علمی دانشگاه بوده  و دارای تجربه و تخصص بالای می باشد و همچنین پرسنل شاغل در این آزمایشگاه کارشناسان و تکنیسین های با تجربه بوده که چندین سال متوالی در آزمایشگاه مشغول به خدمت می باشند

 

دستگاه وایداس پیشرفته و تمام اتوماتیک آزمایشگاه

آزمایشگاه مرکز پزشکی حضرت امام رضا علیه السلام مجهز به دستگاه فوق پیشرفته و تمام اتوماتیک وایداس می باشد که دارای مشخصات ذیل می باشد:

۱- قادر به انجام تمام تست های اورژانسی ایمونولوژی

۲- روش فوق مدرن ELFA

۳- عدم تداخل INTER ACTION

۴- سرعت بالا در جواب دهی

۵-ساخت کمپانی معتبر بیومر فرانسه و دارای تأییدیه معتبر آمریکا و اروپا